Implanty

DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 - 18:00
Wtorek 9:00 - 20:00
Środa 9:00 - 20:00
Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9:00 – 18:00,
Soboty 9:00 - 14:00
(UWAGA PRACUJEMY TYLKO W WYBRANE SOBOTY)

Hippolit Stomatologia Dziecięca Warszawa zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych, a także rodziny. U nas poczujesz się tak jak w domu.

Czym są, do czego służą, jak można je wstawić?

Implant inaczej nazywany wszczepem to nic innego jak sztuczny korzeń w kształcie kołka lub ćwieka, na którym można zamocować sztuczny ząb. Implanty robione są głównie z tytanu i jego stopów. Tytan bez problemu integruje się z naturalną kością. Jednak implanty wykonuje się także z materiałów ceramicznych – także bardzo dobrze reagujących na naturalną kość. Wszczep „montujemy” w miejscu gdzie kiedyś był naturalny ząb. Po zabiegu umocowania zszywa się błonę śluzową czekając od kilku miesięcy do pół roku na zintegrowanie się implantu z kością. Następnie w główkę kołka wkręca się specjalne łączniki, na których można potem zamocować koronę zęba albo most. Implanty są szczególnie wygodne dla pacjentów, którzy nie mają w ogóle zębów, gdyż na nich można zainstalować protezę. Tak zamocowana proteza nie przesuwa się ani nie wypada, w przeciwieństwie do protez, które na szczęce trzymają się głównie dzięki sile przyssania. Istotne jest także, aby regularnie sprawdzać stan implantów u stomatologa. Śruby mocujące zęby mogą się odkręcić lub wszczep może się najzwyczajniej w świecie złamać.

Implanty to produkt indywidualny dopasowany rozmiarem do każdego pacjenta. Także cena zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest materiał wykonania oraz technologia - generalnie im droższy implant tym bardziej nowoczesny i wykonany z bardziej wytrzymałego materiału  Zapraszamy do telefonicznego kontaktu z personelem gabinetu stomatologicznego w celu omówienia szczegółów.


Obejrzyj również podobne artykuły: Stomatologia EstetycznaProtetyka Stomatologiczna