Stomatologia Dziecięca Warszawa

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

Przed zgłoszeniem się na wizytę prosimy wziąć pod uwagę czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu zakażenia:

- podróż w obszary ryzyka wskazane przez WHO i GIS

- kontakt z osobami z obszarów ryzyka

- kontakt z osobami zarażonymi

- kontakt z osobami poddanymi kwarantannie

- gorączka, kaszel, katar, zapalenie spojówek, trudności w oddychaniu, biegunka, zespół grypowy

Choćby jedna odpowiedź pozytywna z uwagi na bezpieczeństwo otoczenia skutkuje odroczeniem wizyty na okres 14 dni. Jednocześnie informujemy, iż podczas przebywania w gabinecie stomatologicznym, pomimo zastosowania środków ochronnych może dojść do zakażenia wirusem NCOVID-19 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Pacjent zgłaszający się na wizytę, tym samym akceptuje powyższe ryzyko oraz możliwość związanych z nim powikłań.

Prosimy o zgłaszanie się bez osób towarzyszących. 
W okresie pandemii zawieszone zostają przyjęcia dzieci. 
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 – 20:00
Wtorek 9:00 – 20:00
Środa 9:00 – 20:00
Czwartek 9:00 – 20:00
Piątek 12:00 – 15:30,

Dane adresowe:

Stomatologia Dziecięca Hippolit
Warszawa, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3
(Zielony Żoliborz okolica: Bielany,
Muranów, Rydygiera)

Hippolit Stomatologia Dziecięca Warszawa zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych, a także rodziny. U nas poczujesz się tak jak w domu.

ENGLISH SPEAKING STAFF
МЫ ГОВОРИМ ПО-РУССКИ

Gabinet Przyjazny Niepełnosprawnym

Gabinet przyjazny niepełnosprawnym

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi:

Gabinet Stomatologiczny współpracujący z Allianz

W GABINECIE HIPPOLIT MILE WIDZIANE SĄ DZIECI

Dla małych pacjentów mamy w ofercie tzw. wizyty adaptacyjne - wizyta taka nie jest połączona z zabiegiem leczniczym, pozwala dziecku poznać nowe otoczenie, sprzęt, narzędzia oraz personel. Warto skorzystać z tej możliwości zanim zacznie się dziać coś niepokojącego lub pojawią się dolegliwości bólowe.

Wskazane jest przygotowanie dziecka do takiej wizyty oraz wyjaśnienie dziecku jej celu, warto powiedzieć, że również mama i tata odwiedzają co jakiś czas swojego dentystę. Podczas takiej rozmowy przygotowawczej z dzieckiem ważne jest, aby nie używać sformułowań typu „nie bój się, nie będzie bolało” – to wzbudza niepokój – włącza światełko alarmowe. Dobrą formą przygotowania jest zabawa w dentystę, można wykorzystać w tym celu zabawki dostępne na rynku, lub posłużyć się lusterkiem i latarką bądź lampką. Pewne wyobrażenie o przebiegu wizyty może dać wspólne oglądanie kreskówek o przygodach u dentysty lub lektura książeczki.

Wizytę planujemy w godzinach gdy dziecko jest w najlepszej formie – zdrowe, najedzone (ale nie przejedzone), wyspane, w nastroju do zabawy, bo właśnie w takiej atmosferze powinna przebiegać pierwsza wizyta. Podczas niej pokazujemy gabinet, urządzenia, oglądamy ząbki,  wyjaśniamy jak o nie dbać i ustalamy plan dalszego postępowania, w tym leczenia, jeśli dziecko go potrzebuje.

Wizyta adaptacyjna a potem dalsze systematyczne wizyty kontrolne owocują  pozytywnym nastawieniem dziecka do osób z którymi ma kontakt w gabinecie, a także do miejsca. Zaprzyjaźniony i zaufany dentysta to dla dzieci i dorosłych ważna sprawa kiedy pojawiają się problemy np. potrzebny jest zabieg leczniczy. Dlatego pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się w atmosferze pozbawionej napięcia i zdenerwowania.

W gabinecie HIPPOLIT mamy w ofercie dla dzieci zabiegi profilaktyczne takie jak lakowanie i lakierowanie ząbków a także leczenie zakończone założeniem „plomby”, której kolor dziecko może wybrać samo, jest to ważne – ma wtedy poczucie że coś od niego zależy.

Po wizycie czekają na dzieci miłe upominki.

 
  • Fluoryzacja – fluor stosowany regularnie w niewielkich dawkach zapobiega próchnicy i wspomaga remineralizację (wzmocnienie osłabionych miejsc na powierzchni zębów, które mogą być przyczyną zmian chorobowych). Fluor występuje w wodzie, żywności, produktach do pielęgnacji jamy ustnej jak pasty do zębów, pianki, płukanki, żele, lakiery i suplementy diety. Jest skuteczny w połączeniu ze zdrową dietą i właściwą higieną jamy ustnej. Po zastosowaniu lakieru z fluorem przeciwwskazane jest jedzenie i picie przez minimum 30 minut. Zabieg powtarzamy co kilka miesięcy.
  • Lakowanie – uszczelnienie bruzd. Laki szczelinowe służące do uszczelniania to przezroczyste lub białe plastyczne materiały, nakładane na powierzchnie żujące, osłaniają pobrużdżone powierzchnie zębów bocznych zwłaszcza nowo wyrżniętych (trzonowych i przedtrzonowych), gdzie występują cztery na pięć przypadków ubytków u dzieci. Laki zapobiegają rozwojowi bakterii, działaniu kwasu i osadzaniu się resztek pokarmowych na powierzchni lakowanej. Aplikacja jest szybka i komfortowa. Najpierw oczyszczamy ząb szczoteczką, następnie nanosimy conditioner, płuczemy, suszymy po czym nanosimy lak który twardnieje samoistnie lub pod wpływem specjalnego światła. Twoje dziecko może jeść i pić zaraz po wizycie. Zabieg ten można wykonać również u dorosłych, zęby powinny być kontrolowane co kilka miesięcy – obserwujemy szczelność laku.
  • Lapisowanie – polega na impregnacji powierzchni zęba mlecznego roztworem azotanu srebra, stosuje się w przypadku gdy znaczna część powierzchni zęba zniszczona jest próchnicą i niemożliwe jest założenie wypełnienia. Wytrącony z roztworu azotan srebra ma silnie własności bakteriobójcze oraz wysyca tkanki zęba zamykając kanaliki zębinowe. Pozwala to zatrzymać rozwój próchnicy zapobiegając utracie zęba (niestety zabarwia chore miejsce na czarno).Zabieg ten jest istotny, ponieważ przedwczesna utrata zębów mlecznych skutkuje wadami zgryzu i trudnościami w wymawianiu głosek. Lapisowanie jest techniką komfortową i bezbolesną (malowanie ząbków).
  • Wypełnienia – wykonujemy wszystkie rodzaje wypełnień zębowych, w zależności od wielkości ubytku zastosujemy znieczulenie miejscowe, oczyścimy ząb i wypełnimy odpowiednim materiałem. Stosujemy wypełnienia w kolorach tęczy. Dziecko może wybrać dowolny jego kolor. 
  • Higiena – Regularne badania kontrolne mają ogromne znaczenie dla zdrowia jamy ustnej – podczas wizyty lekarz oceni stan higieny i zagrożenia płynące ze szkodliwych nawyków. Wskaże odpowiednie do przypadku techniki szczotkowania i nitkowania zębów, ustali indywidualny program badań kontrolnych.
  • Odżywianie – Zdrowe odżywianie to zdrowe zęby. 
TYLKO CODZIENNA DBAŁOŚĆ O ZĘBY MOŻE UCHRONIĆ PRZED PRÓCHNICĄ  I NIEJEDNOKROTNIE PRZYKRYM LECZENIEMSerdecznie zapraszamy do korzystania z usług najlepszych specjalistów stomatologii w Warszawie!

Leczymy zęby dorosłym i dzieciom. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, szeroko pojętą  profilaktykę dentystyczną, czyli innymi słowy – zapobiegamy problemom, leczymy zęby mleczne i stałe. Używamy najnowocześniejszych metod i najlepszych materiałów.

Warszawa, Zielony Żoliborz, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3, (okolica: ulice Mickiewicza, Rydygiera, Plac Inwalidów, Muranów, Bielany)

 22 251 04 09,  785 808 108,

 sekretariat@hippolit.pl

Copyright © Hippolit