Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

Przed zgłoszeniem się na wizytę prosimy wziąć pod uwagę czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu zakażenia:

- podróż w obszary ryzyka wskazane przez WHO i GIS

- kontakt z osobami z obszarów ryzyka

- kontakt z osobami zarażonymi

- kontakt z osobami poddanymi kwarantannie

- gorączka, kaszel, katar, zapalenie spojówek, trudności w oddychaniu, biegunka, zespół grypowy

Choćby jedna odpowiedź pozytywna z uwagi na bezpieczeństwo otoczenia skutkuje odroczeniem wizyty na okres 14 dni. Jednocześnie informujemy, iż podczas przebywania w gabinecie stomatologicznym, pomimo zastosowania środków ochronnych może dojść do zakażenia wirusem NCOVID-19 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Pacjent zgłaszający się na wizytę, tym samym akceptuje powyższe ryzyko oraz możliwość związanych z nim powikłań.

Prosimy o zgłaszanie się bez osób towarzyszących. 
W okresie pandemii zawieszone zostają przyjęcia dzieci. 
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 – 20:00
Wtorek 9:00 – 20:00
Środa 9:00 – 20:00
Czwartek 9:00 – 20:00
Piątek 12:00 – 15:30,

ENGLISH SPEAKING STAFF
МЫ ГОВОРИМ ПО-РУССКИ

Gabinet Przyjazny Niepełnosprawnym

Gabinet przyjazny niepełnosprawnym

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi:

Gabinet Stomatologiczny współpracujący z Allianz

Niektóre z gabinetów  stomatologii dziecięcej w Warszawie oferują leczenie zębów za pomocą abrazji powietrznej.

Na czym w skrócie polega ta metoda? Na ścieraniu próchnicy za pomocą piasku, który wylatuje z cieniutkiej dyszy pod dużym ciśnieniem.

Metoda abrazji jest skuteczna przy niewielkich ubytkach. Prekursorami tej metody są Szwedzi. W Polsce jest ona w tej chwili dopiero wprowadzana. Przed wprowadzeniem piasku chory ząb smaruje się specjalnym żelem zwalczającym bakterie i zmiękczającym powierzchnię zęba. Następnie podciśnieniowo zdrapuje chorą tkankę. Czynności te powtarza się wiele razy – tak długo, aż próchnica zostanie usunięta.

Abrazja jest dosyć skuteczną metodą chociaż zabieg trwa długo. Plusem tej metody jest także to, że jest bezbolesna.

Bruksizm to inaczej zgrzytanie zębami. Z angielskiego bruxism – zgrzytać zębami.

Wizyta u dentysty jest, według sondaży, jednym z najbardziej przerażających przeżyć w życiu, które często staramy się omijać możliwie szerokim łukiem. Jeśli jednak mamy dzieci, nie możemy sobie pozwolić na unikanie dentysty, ponieważ szkodzić będziemy nie tylko sobie, ale także swojemu dziecku. Musimy się z nim wybierać regularnie do dentysty, aby zadbać o jego zęby o najmłodszych lat. Pytanie tylko, jak często należy to robić i kiedy w zasadzie powinniśmy zacząć?

Szczoteczka do zębów ma duże znaczenie w profilaktyce stomatologicznej. Jest to można powiedzieć podstawowe narzędzie w walce z próchnicą i innymi chorobami nękającymi jamę ustną. Nie słuchajmy bezkrytycznie reklam, które wskazują konkretne modele szczoteczek. Powinniśmy wybrać ją indywidualnie. Przetestujmy osobiście kilka różnych rodzajów, ale nie za dużo, aby nasz zęby zbytnio na tym nie ucierpiały. Czym się kierować podczas wyboru produktu?

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Leczymy zęby dorosłym. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, szeroko pojętą  profilaktykę dentystyczną, czyli innymi słowy – zapobiegamy problemom. Używamy najnowocześniejszych metod i najlepszych materiałów.

Warszawa, Zielony Żoliborz, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3, (okolica: ulice Mickiewicza, Rydygiera, Plac Inwalidów, Muranów, Bielany)

 22 251 04 09,  785 808 108,

 sekretariat@hippolit.pl

Copyright © Hippolit