DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 – 20:00
Wtorek 9:00 – 20:00
Środa 9:00 – 20:00
Czwartek 9:00 – 20:00
Piątek 12:00 – 15:30,
Soboty 9:00 – 14:00
UWAGA! PRACUJEMY TYLKO W WYBRANE SOBOTY

Hippolit Stomatologia Dziecięca Warszawa zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych, a także rodziny. U nas poczujesz się tak jak w domu.

ENGLISH SPEAKING STAFF
МЫ ГОВОРИМ ПО-РУССКИ

Gabinet Przyjazny Niepełnosprawnym

Gabinet przyjazny niepełnosprawnym

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi:

Gabinet Stomatologiczny współpracujący z Allianz

Bruksizm to inaczej zgrzytanie zębami. Z angielskiego bruxism – zgrzytać zębami.

Schorzenie polegające na obcieraniu zębami żuchwy zębów szczęki. Najczęściej występuje w nocy – podczas snu. Jest o tyle niedobre, że doprowadza po pierwsze do ścierania warstwy ochronnej (szkliwa) zębów, a po drugie do rozchwiania ich w szczęce. Zagrożone są także stawy skroniowo – żuchwowe – ponieważ choroba prowadzi do ograniczenia ich ruchów. Innymi skutkami bruksizmu mogą być silne i przewlekłe bóle głowy. Tak więc nie jest to bułka z masłem dla naszego samopoczucia. Bruksizm może być też przeszkadzający dla osób śpiących z nami w jednym łóżku lub pokoju. Czy zdarzyło Ci się, że Twój partner szarpie Cię w nocy ponieważ nie może spać?
Bruksizm zaliczamy do parasomii czyli nocnych nieprawidłowych zachowań naszego organizmu. Jakie są najczęstsze przyczyny? Głownie stres i podatność na niego oraz wady zgryzu.
Chorym można podawać leki uspokajające lub skierować ich na psychoterapię. Metody te jednak nie zawsze wystarczają. Stosuje się także tak zwane szyny obciążające. Szyny powinien dobrać protetyk.
Statystyki wskazują na to iż ten sposób odreagowywania stresu sięga 50-60% dorosłych oraz około 30% dzieci. To nie przelewki.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług najlepszych specjalistów stomatologii w Warszawie!

Leczymy zęby dorosłym i dzieciom. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, szeroko pojętą  profilaktykę dentystyczną, czyli innymi słowy – zapobiegamy problemom, leczymy zęby mleczne i stałe. Używamy najnowocześniejszych metod i najlepszych materiałów.

Warszawa, Zielony Żoliborz, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3, (okolica: ulice Mickiewicza, Rydygiera, Plac Inwalidów, Muranów, Bielany)

 22 251 04 09,  785 808 108,

 sekretariat@hippolit.pl

Copyright © Hippolit