Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

Przed zgłoszeniem się na wizytę prosimy wziąć pod uwagę czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu zakażenia:

- podróż w obszary ryzyka wskazane przez WHO i GIS

- kontakt z osobami z obszarów ryzyka

- kontakt z osobami zarażonymi

- kontakt z osobami poddanymi kwarantannie

- gorączka, kaszel, katar, zapalenie spojówek, trudności w oddychaniu, biegunka, zespół grypowy

Choćby jedna odpowiedź pozytywna z uwagi na bezpieczeństwo otoczenia skutkuje odroczeniem wizyty na okres 14 dni. Jednocześnie informujemy, iż podczas przebywania w gabinecie stomatologicznym, pomimo zastosowania środków ochronnych może dojść do zakażenia wirusem NCOVID-19 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Pacjent zgłaszający się na wizytę, tym samym akceptuje powyższe ryzyko oraz możliwość związanych z nim powikłań.

Prosimy o zgłaszanie się bez osób towarzyszących. 
W okresie pandemii zawieszone zostają przyjęcia dzieci. 
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 – 20:00
Wtorek 9:00 – 20:00
Środa 9:00 – 20:00
Czwartek 9:00 – 20:00
Piątek 12:00 – 15:30,

Hippolit Stomatologia Dziecięca Warszawa zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych, a także rodziny. U nas poczujesz się tak jak w domu.

ENGLISH SPEAKING STAFF
МЫ ГОВОРИМ ПО-РУССКИ

Gabinet Przyjazny Niepełnosprawnym

Gabinet przyjazny niepełnosprawnym

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi:

Gabinet Stomatologiczny współpracujący z Allianz

Pasta do zębów przez niektóre osoby traktowana jest w sposób niemal nabożny i potrafią spędzić w sklepie godzinę porównując różne formuły. Na drugim biegunie znajdują się osoby, które jeśli w ogóle, kupują to, co akurat znajduje się w promocji. Wniosek z tego jest bardzo prosty: tak naprawdę bardzo niewiele wiemy o pastach do zębów i najczęściej, nawet jeśli przykładamy się do wyboru, jest on zupełnie przypadkowy. Już na samym wstępie warto podkreślić, że wbrew pozorom, nic złego się tutaj naprawdę nie dzieje, ponieważ dla przeciętnej osoby niemal każdy wybór będzie dobry. Przyjrzyjmy się jednak temu problemowi trochę bliżej.

Czym jest pasta do zębów?

                Czym właściwie jest pasta do zębów? Jest to pasta, którą czyścimy zęby, prawda? Zgadza się, ale taka tautologiczna definicja nie przybliża nas do sedna problemu. Dostępna niemal zawsze w tubkach pasta do zębów to produkt, który ma na celu zwalczanie bakterii i mineralizację zębów. Tylko i aż tyle, chociaż oczywiście na rynku znajduje się cała masa past, których możliwości są znacznie większe ze względu na liczne dodatki.

                W swojej podstawowej formie pasta do zębów to jednak bardzo prosty produkt, w którym znajduje się kilka naprawdę niewyszukanych składników bakteriobójczych o delikatnym działaniu oraz fluor, który najlepiej stymuluje powtórną mineralizację zębów.

Dodatkowe składniki w pastach

                W najprostszej paście do zębów składników aktywnych zwykle nie ma więcej niż 3-4 i są one bardzo proste. Do tego dochodzą jeszcze substancje, dzięki którym pasta się pieni, ładnie układa w tubce i na szczotce, nie psuje się i nie pachnie jak sklep z płynami do podłogi. Gigantyczna różnorodność past do zębów w sklepach związana jest z dodatkami, które sprawiają, że mówimy albo o różnych typach past, pastach specjalistycznych lub pastach dla osób o specjalnych potrzebach. Wszystkim takie pasty wrzucimy tutaj do jednego worka, ponieważ często wprowadzane podziały maja charakter czysto marketingowy.

                W związku z pojawianiem się w pastach dodatkowych składników możemy mówić m.in. o:

  1. Pastach ziołowych – z domieszką minimalnych ilości wyciągów z siół o działaniu bakteriobójczym; najczęściej zioła mają jedynie zmienić smak i zapach pasty;
  2. Pastach miętowych i/lub odświeżających oddech – dodatek mięty oraz podobnych substancji sprawia, że oddech po myciu zębów ładniej pachnie; efekt taki sam, jak miętowa guma do żucia;

III.          Pastach wybielających – normy bezpieczeństwa nie pozwalają na sprzedawanie realnie wybielających specyfików, przez co w rzeczywistości korzystamy tylko i aż z produktów polerujących zęby dzięki odpowiednim substancjom lub delikatnym granulkom;

  1. Pasty przeciw próchnicy – czyli najzwyklejsze pasty, bo wszystkie są przeciw próchnicy;
  2. Pasty dla wrażliwych dziąseł – pasty specjalistyczne z dodatkami stymulującymi gojenie się dziąseł;
  3. Pasty do zębów wrażliwych – podobne do kategorii powyżej, ponieważ wrażliwość zębów to zwykle problem z dziąsłami;

VII.         Pasty dla dzieci – paty z obniżoną zawartością fluoru, w których często pojawiają się również barwniki oraz substancje smakowe atrakcyjne dla dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług najlepszych specjalistów stomatologii w Warszawie!

Leczymy zęby dorosłym i dzieciom. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, szeroko pojętą  profilaktykę dentystyczną, czyli innymi słowy – zapobiegamy problemom, leczymy zęby mleczne i stałe. Używamy najnowocześniejszych metod i najlepszych materiałów.

Warszawa, Zielony Żoliborz, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3, (okolica: ulice Mickiewicza, Rydygiera, Plac Inwalidów, Muranów, Bielany)

 22 251 04 09,  785 808 108,

 sekretariat@hippolit.pl

Copyright © Hippolit