Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

Przed zgłoszeniem się na wizytę prosimy wziąć pod uwagę czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu zakażenia:

- podróż w obszary ryzyka wskazane przez WHO i GIS

- kontakt z osobami z obszarów ryzyka

- kontakt z osobami zarażonymi

- kontakt z osobami poddanymi kwarantannie

- gorączka, kaszel, katar, zapalenie spojówek, trudności w oddychaniu, biegunka, zespół grypowy

Choćby jedna odpowiedź pozytywna z uwagi na bezpieczeństwo otoczenia skutkuje odroczeniem wizyty na okres 14 dni. Jednocześnie informujemy, iż podczas przebywania w gabinecie stomatologicznym, pomimo zastosowania środków ochronnych może dojść do zakażenia wirusem NCOVID-19 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Pacjent zgłaszający się na wizytę, tym samym akceptuje powyższe ryzyko oraz możliwość związanych z nim powikłań.

Prosimy o zgłaszanie się bez osób towarzyszących. 
W okresie pandemii zawieszone zostają przyjęcia dzieci. 
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

DNI I GODZINY PRACY GABINETU

Poniedziałek 9:00 – 20:00
Wtorek 9:00 – 20:00
Środa 9:00 – 20:00
Czwartek 9:00 – 20:00
Piątek 12:00 – 15:30,

Hippolit Stomatologia Dziecięca Warszawa zaprasza serdecznie dzieci, dorosłych, a także rodziny. U nas poczujesz się tak jak w domu.

ENGLISH SPEAKING STAFF
МЫ ГОВОРИМ ПО-РУССКИ

Gabinet Przyjazny Niepełnosprawnym

Gabinet przyjazny niepełnosprawnym

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi:

Gabinet Stomatologiczny współpracujący z Allianz

Szczoteczka do zębów ma duże znaczenie w profilaktyce stomatologicznej. Jest to można powiedzieć podstawowe narzędzie w walce z próchnicą i innymi chorobami nękającymi jamę ustną. Nie słuchajmy bezkrytycznie reklam, które wskazują konkretne modele szczoteczek. Powinniśmy wybrać ją indywidualnie. Przetestujmy osobiście kilka różnych rodzajów, ale nie za dużo, aby nasz zęby zbytnio na tym nie ucierpiały. Czym się kierować podczas wyboru produktu?


ISTOTNYM CZYNNIKIEM JEST TWARDOŚĆ WŁOSIA

Im zdrowsze i bardziej podatne na kamień posiadasz uzębienie tym bardziej odpowiednia będzie dla Ciebie szczoteczka z twardym włosiem. Jeżeli jest odwrotnie używaj raczej miękkiego włosia. Jeśli nie jesteś pewien wybierz szczoteczkę z włosiem miękkim. Są również produkowane szczoteczki z włosiem mieszanym. Być może właśnie taka szczoteczka będzie dla Ciebie idealna. Jeżeli dobieramy szczoteczkę dla naszego dziecka to odpowiednia będzie ta z miękkim włosiem – uzębienie naszych dzieci jest bardziej podatne na podrażnienia.

 

SZCZOTECZKA ZWYKŁA CZY ELEKTRYCZNA

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie – tutaj także wybór jest indywidualny. Jeżeli masz możliwość przetestowania szczoteczki elektrycznej to dobrze jest to zrobić. Pamiętajmy jednak iż wiele jej zalet może uzyskać zwykła szczoteczka jeśli zastosujemy odpowiednią technikę. Chodzi o to, że problem tkwi często nie w szczoteczce do zębów, ale w sposobie jej wykorzystania. Odpowiednie techniki mogą zmienić bardzo dużo. 
Jedno jest pewne – zazwyczaj droższe artykuły są po prostu lepsze - Wniosek? Unikajmy tanich szczoteczek elektrycznych. Natomiast wybór między dobrą szczoteczką tradycyjną, a dobrą (i sporo droższą) szczoteczką elektryczną zależy właściwie tylko i wyłącznie od naszych upodobań.


PAMIĘTAJMY TAKŻE O INNYCH - RÓWNIE WAŻNYCH CZYNNIKACH:

  • Istotne jest regularne mycie zębów bez względu na rodzaj szczoteczki jakiej używamy.
  • Rozmiar jest bardzo ważny – powinien być dopasowany do wieku, a co za tym idzie do wielkości uzębienia. Dużą szczoteczką trudno będzie dotrzeć we wszystkie zakamarki uzębienia dziecka i odwrotnie – malutka szczoteczka nie poradzi sobie z jamą ustną dorosłego osobnika.
  • Przed pierwszym użyciem sparzmy szczoteczkę wrzątkiem. Zabieg ten warto powtarzać co jakiś czas ze względu na bakterie, które się chętnie gnieżdżą we włosiu.
  • Wymieniajmy regularnie szczoteczki na nowe. 3 miesiące to okres po którym nawet najlepsza szczoteczka traci swoje właściwości.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług najlepszych specjalistów stomatologii w Warszawie!

Leczymy zęby dorosłym i dzieciom. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, szeroko pojętą  profilaktykę dentystyczną, czyli innymi słowy – zapobiegamy problemom, leczymy zęby mleczne i stałe. Używamy najnowocześniejszych metod i najlepszych materiałów.

Warszawa, Zielony Żoliborz, ul. Gen.Zajączka 11 lok.C3, (okolica: ulice Mickiewicza, Rydygiera, Plac Inwalidów, Muranów, Bielany)

 22 251 04 09,  785 808 108,

 sekretariat@hippolit.pl

Copyright © Hippolit