Usuwanie ósemek / zębów mądrości

Usuwanie ósemek / zębów mądrości Warszawa Żoliborz

Jeśli mieszkasz w Warszawie, w dzielnicy Żoliborz, i stoisz przed koniecznością usunięcia zębów mądrości, możesz być pewny, że znajdziesz u nas profesjonalną usługę w zakresie usuwania ósemek. Zapewnimy Ci fachową opiekę na każdym etapie tego zabiegu, począwszy od konsultacji, poprzez przeprowadzenie zabiegu, aż po opiekę pooperacyjną. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym metodom znieczulania, usuwanie zębów mądrości może być przeprowadzone w sposób komfortowy i minimalnie inwazyjny, zapewniając jednocześnie zachowanie optymalnego stanu zdrowia jamy ustnej.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu mogą być dolegliwości bólowe/stany zapalne, stłoczenia, skierowanie od ortodonty.

 

Przed procedurą wymagane jest wykonanie diagnostyki RTG /pantomogram, CBCT/, czasem badań laboratoryjnych lub, gdy ogólny stan zdrowia tego wymaga, odbycie konsultacji specjalistycznych.

 

Zabieg wykonywany jest w silnym znieczuleniu miejscowym, z szacunkiem dla tkanek otaczających by ograniczyć jego inwazyjność i odczyny pozabiegowe.


Zalecenia po zabiegu

  • Po zabiegu ze względu na podane znieczulenie może być odczuwalne odrętwienie, brak czucia , a nawet trudności w mówieniU czy przełykaniu.
  • Do czasu odzyskania pełnego czucia proszę powstrzymać się od jedzenia, zachować ostrożność przy piciu napojów, ponieważ znieczulenie ust może skutkować ulewaniem się płynu podczas połykania i płukania. Objawy znieczulenia ustąpią stopniowo w ciągu kilku godzin.
  • W trakcie zabiegu lekarz często zbliża szwem brzegi rany i pozostawia jałowy gazik, który należy ścisnąć zębami przez około 30 minut. Po tym czasie gazik proszę wyjąć.
  • Delikatne podkrwawianie może utrzymywać się około 5-6 godzin, a podbarwienie śliny na różowo – nawet do 24 godzin po zabiegu.
  • Bezpośrednio po zabiegu proszę nie jeść do ustąpienia objawów znieczulenia i do końca dnia nie płukać jamy ustnej. Przez kilka następnych dni czyszczenie zębów w pobliżu rany powinno być wykonywane ostrożnie.
  • By zmniejszyć obrzęk, proszę zastosować zimne okłady. W razie bólu stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe.
  • Przez kolejne 7-10 dni, aby proces gojenia przebiegał prawidłowo proszę powstrzymać się od palenia tytoniu, picia alkoholu i wysiłku fizycznego, ćwiczeń fizycznych.
  • Bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich indywidualnych zaleceń lekarza w tym przyjmowania antybiotyku lub innych leków, jeśli będą takie wskazania i odbycie w zaleconym czasie wizyty kontrolnej.
Umów swoją wizytę
logo hoppolit