Usuwanie kamienia / czyszczenie zębów

Usuwanie kamienia / czyszczenie zębów Warszawa Żoliborz

W naszym gabinecie dentystycznym w Żoliborzu w Warszawie oferujemy profesjonalne usługi z zakresu usuwania kamienia oraz czyszczenia zębów. Procedura usuwania kamienia jest nie tylko istotna dla estetyki, ale przede wszystkim dla zdrowia jamy ustnej. Wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz delikatne metody, aby zapewnić pacjentom skuteczne i komfortowe usunięcie osadów oraz kamienia nazębnego. Bez względu na skomplikowanie przypadku, nasz gabinet jest miejscem, gdzie każdy pacjent otrzyma profesjonalną opiekę i indywidualne podejście, wspierając zdrowie jamy ustnej na każdym etapie.

Korzystamy z techniki 4w1:

  •  scaling
  • piaskowanie
  • polerowanie
  • fluoryzacja

Kamień nazębny oraz osad mogą prowadzić do stanów zapalnych przyzębia - tkanek otaczających zęby, może to skutkować PARADONTOZĄ- obniżeniem poziomu dziąsła, odsłonięciem szyjek, rozchwianiem zębów. Dlatego tak ważne jest wykonywanie tych zabiegów zgodnie z zaleceniem lekarza/ 1-2 razy w roku/.

 

Zabieg polega na usunięciu z powierzchni zębów zmineralizowanej płytki, kamienia nazębnego oraz osadów. Końcowym etapem jest zabezpieczenie zębów przed wpływem szkodliwych czynników, wzmocnienie szkliwa, uodpornienie na działanie kwasów i bakterii, co zmniejsza nadwrażliwość oraz ryzyko próchnicy.

Umów swoją wizytę
logo hoppolit